تبلیغات
درمان اعتیاد وب لژیون آقای فریدون جنابی - نوشتار (سی دی راه مستقیم ) از آقای مهندس دژاکام
پس مبدأ صراط مستقیم اینجاست و مقصد، رسیدن به نقطه ای است که از آنجا انشعاب یافتیم.. با هدف نزدیک شدن به فرمان عقل و پیدا کردن علم و آگاهی بیشتر به جهت خدمت و پذیرش مسئولیتی بیشتر در جهان هستی.. 
نوشتار سی دی "راه مستقیم" آقای مهندس دژاکام  

به نام قدرت مطلق الله

مبحثی بین استاد و شاگرد در تاریخ: ۷۳/۹/۲۴

استاد: البته ما متفقاً نظرمان بر این است که بالا بردن درک و فهم انسانها جهت شناخت قدرتهای الهی و همینطور به هدف رسیدن می باشد. همانگونه که می دانید علم بی پایان و زندگی هم در هر بعدی که باشد حیات از نقطه ای که به انتها می رسد و دوباره آغاز می گردد. آنچه تصفیه و تزکیه می شود از مرکز، خارج و جذب قطب دیگری می گردد.. آنگاه هر یک از آنها می توانند پیام آور یا مرشد باشند. واما صراط مستقیم، همیشه هست.. مهم آن است که ناپیداها را دریابیم و به آن عمل نماییم با خواست و توان شخصی می توان هر مشکلی را که لاینحل بنظر می آید حل نمود و به آنها فائق گشت.

من فکر کنم بیشترین صحبتی را که انسانها در مراحل عبادی انجام می دهند همین کلمه صراط مستقیم است ما تقریباً ۱/۵ میلیارد مسلمان داریم که در یک روایت ۱۷ بار در روز و گروه دیگری ۳۲ بار در روز می گویند؛ "اهدناالصّراط المستقیم" که شاید در روز حداقل نزدیک ۲۰-۱۰ میلیارد مرتبه بیان می شود که خداوندا مرا به صراط مستقیم هدایت فرما.. اگر در کتاب نگاه بکنیم این آیه در سوره حمد یا سپاسگزاری شروع می شود. حالا این صراط مستقیم چه است؟ مبدأ و مقصد صراط مستقیم کجاست؟ هدف از صراط مستقیم چیست؟ چرا می گوید راه مستقیم؟

اولین قضیه این است که کوتاهترین فاصله بین دو نقطه، خط مستقیم است و هیچ راهی از این نزدیکتر نیست و هیچ راه میانبری وجود ندارد.. یعنی کوتاهترین راهی که انسان می خواهد به اهدافش برسد راه مستقیم است که ما گاهی اوقات این را درک نمی کنیم و می گوییم؛  خیلی راهها وجود دارد که ما می توانیم میانبر برویم و زودتر برسیم! برای درمان اعتیاد از زمان پیدایش بشر تا کنون، همه می خواستند میانبر بزنند که فاصله بین اعتیاد و درمان آن را کم بکنند ولی هر چه بیشتر تلاش کردند عقب تر رفتند و به مقصد نرسیدند که کوتاهترین راه برای رسیدن به درمان اعتیاد ۱۰ ماه است.. همانطور که کوتاهترین فاصله زمانی برای بدنیا آمدن یک نوزاد ۹ ماه است و در شرایط خاص ۷ ماه و شما نمی توانید این فاصله را کمتر بکنید.

مسئله ای که هست این است که مبدأ، مقصد و هدف صراط مستقیم کجاست؟ یا می گوییم مبدأ همین جایی است که ما هستیم و مقصد بهشت است و هدفش هم قرارگرفتن در آسایش و آرامش و نعمت و... است. حالا صراط مستقیم چه راهی است؟ اول باید بدانیم که در چه نقطه ای قرار داریم.. بعضی اوقات اینطور برداشت می شود که ما اگر بخواهیم در صراط مستقیم قرار بگیریم کافی است یکسری مراسم آیینی را بجا بیاوریم.. نمازمان را مرتب بخوانیم، روزه مان را بگیریم، دعا بخوانیم، حج برویم و... آنوقت در صراط مستقیم قرار می گیریم که قطعاً فقط اینها جزء صراط مستقیم نیست اینها جزء واجبات است ولی صرفاً انجام این کارها ما را به صراط مستقیم هدایت نمی کند.

صراط مستقیم ویژگی ای که دارد این است که خیلی عریض است.. آنقدر عریض که تمام مخلوقین خداوند در آن جا می گیرند. ویژگی دیگر صراط مستقیم این است که در صراط مستقیم، مواد مخدر و الکل مصرف نمی کنند چون طبق کتاب از تو می پرسند از خمر یا قمار.. که این عملی است شیطانی. افکار منفی هم حتی جزء خمر است. در صراط مستقیم کسی مال کسی را نمی دزدد و کسی جیب آن یکی را نمی زند، کسی رشوه نمی گیرد، کسی حقی را ناحق نمی کند، هیچ کس تجاوز نمی کند، کسی کس دیگری را به گناه حکم و تشویق نمی کند، کسی در کار دیگران تجسس نمی کند، کسی کم فروشی نمی کند، کسی کس دیگری را به قتل نمی رساند، فقط در صورتیکه طبق گفته کتاب کسی به شما حمله بکند یا تجاوز بکند و یا بخواهد زندگی شما را نابود بکند شما می توانید از خودتان دفاع بکنید که این یک امر سوا و شرایط جداگانه ای است.

پس صراط مستقیم جایی است که این مسائل انجام نمی گیرد.. حالا باید ببینیم که آیا ما در صراط مستقیم قرار داریم یا نداریم؟ اگر هر روز می گوییم؛ "اهدناالصراط المستقیم" آیا شرایطش را داریم که در صراط مستقیم قرار بگیریم یا نه؟ مبدأ صراط مستقیم پالایش، تصفیه و تزکیه شدن است.. یعنی اگر در هر دین و آیینی که هستی باید ضدارزشها را از خود دور بکنی که این با نماز خواندن و روزه گرفتن و... و شاید مهمترین قسمتش همین اعمالی است که گفته شد انجام می پذیرد.. پس مبدأ صراط مستقیم اینجاست و مقصد، رسیدن به نقطه ای است که از آنجا انشعاب یافتیم با هدف نزدیک شدن به فرمان عقل و پیدا کردن علم و آگاهی بیشتر به جهت خدمت و پذیرش مسئولیتی بیشتر در جهان هستی..

یکسری از مطالبی را که باید بدانیم این است که مثلاً؛ اگر در نقطه ای قرار داریم که مملوء از ضد ارزشهاست ما در صراط مستقیم قرار نمی گیریم و یکسری چیزها را هم باید بدانیم و زودباور نباشیم و خیال نکنیم که اگر مرتکب کلی خطا و جنایت و گناه می شویم و پیش کشیش می رویم و به گناهانمان اعتراف می کنیم و کشیش هم می گوید؛ فرزندم من گناهانت را بخشیدم! دیگر همه گناهانمان پاک شده و بخشیده می شویم.. چه کسی به کشیش این اختیار را داده که دیگران را ببخشد؟ اگر پاپ به او این اختیار را داده به پاپ چه کسی این اجازه را داده است؟ یکسری از گناهان همینطوری بخشیده نمی شوند.. مثل زمان قبل از رنسانس که کشیشها ورقه هایی را داشتند که آنها را می فروختند و آن ورقه ها مثلاً سند زمینی در بهشت بود!! و این اتفاق واقعی است و مردم آن زمان هم واقعاً این ورقه ها را می خریدند! که این برمی گردد به زودباوری و ساده لوحی مردم.. لطیفه ای در این مورد است که کسی پیش اسقف اعظم می رود و می گوید؛ من می خواهم جهنم را بخرم که اسقف اعظم تعجب می کند و می گوید؛ همه می آیند و بهشت را می خرند و تو می خواهی جهنم را بخری!؟ آن مرد می گوید؛ من شش دانگ جهنم را می خواهم و اسقف قبول می کند و جهنم را طبق آن کاغذها به آن مرد می فروشد.. بعد آن مرد می آید و بین همه اعلام می کند که من همه جهنم را خریدم و هیچ کسی را هم به آن راه نمی دهم و حالا دیگر همه مجبور می شوند بروند به بهشت.

یکی از کلیدی ترین جملاتی که همیشه در اول جلسه می گوییم که تقریباً ۱۰ سال است که این جمله را بکار می برم و هر روز بیشتر و بیشتر به عظمت و مفهوم این جمله پی می برم که هر انسانی دشمن ترین دشمن نسبت به خودش است یعنی بزرگترین دشمنش همان جن درونش است که هر بلایی سر ما می آید از روی ناآگاهی و عدم شناخت خودمان است که بقول لویی پاستور؛ دانش اندک، انسان را از خدا دور و دانش زیاد، انسان را به خدا نزدیکتر می کند.. که ما در پرتو آگاهی و دانش می توانیم به هدفمان برسیم و فهم و درک ما در زندگی به ما کمک می کند و علم، بی پایان است.. یعنی ما در هر کجای علم که هستیم هنوز در ابتدای آن قرار داریم و شاید باور نکنید که علم در بعد دیگری وجود دارد و از خداوند است و در جهان دیگری است و علم به ما داده می شود و ما فقط پیدایشان می کنیم این نیست که ما علم را می سازیم و ما با علم می توانیم دلایل، مجهولات و روابط را پیدا بکنیم.

با خواست و توان شخصی می توان هر مشکلی را که لاینحل بنظر می آید حل نمود و به آنها فائق گشت.. خیلی ها از من این سوال را می کنند که آقای مهندس ما می خواهیم درمان شویم ولی نمی شود.. من می گویم؛ شما نمی خواهید شما فقط به زبان می گویید که من می خواهم.. " توبه بر لب... سبحه در کف... دل پر از شوق گناه... معصیت را خنده می آید ز استغفار ما" اگر کسی با تمام وجودش بخواهد حتماً حریف است که این را بارها گفته ام؛ کسی دختری را می خواست و به خواستگاری او رفت و خانواده دختر گفتند ما به تو دختر نمی دهیم و تو هم دیگر این طرفها پیدایت نشود.. او هم گفت؛ چشم و رفت.. خواستگار دیگری می آید و او هر بلایی که سرش آوردند باز گفت من می خواهم و عاقبت در کارش هم به نتیجه رسید. بنابراین خواستن با تلاش به این مفهوم است وگرنه خواستن تنها که همه، همه چیز می خواهند.

استاد: ما حس را کنار نگذاشتیم فقط راجع به آن قدری توضیح دادیم و اما ما با تواناییهایی که در زمین کسب می کنیم با آن تواناییها یک و یا دو و یا چند بال می دهیم تا بهتر عمل کنیم.

یعنی ما به زمین می آییم که یکسری تواناییها را کسب کنیم و آموزشهایی را ببینیم و در برگشت از آن آموزشها استفاده بکنیم که ما ممکن است در تمام طول زندگیمان در زمین به دنبال آن چیزی که باید می رفتیم اصلاً نرویم.

استاد: ما راجع به مسائلی می گوییم که نزد شما پنهان و نزد مراجعین آشکار است. پنهان بودن آنها به دیده ماست باید بیابید و آنها را کامل نمایید. اگر در صدد کامل کردن برآمدید و مشکلی ایجاد شد تأمل نمایید تا القاء برطرف گردد. دنیای زمین و بعد دیگر با یک تفاوت از یکدیگر سوا می شوند و آن دید، حس پنجگانه و قبول آن است و در آن بعد چندین حس وجود دارد که پنهان برای شماست.. به همین علت در این عمل، شما کمتر تا کنون به نتیجه رسیده اید. هر کس در خود بنا به شغل و حرفه ای که دارد اگر به موضوع بودن ارزش قائل باشد می تواند راحت زندگی کند و بیشتر بداند و سفر پرباری هم داشته باشد.. اما بیشتر انسانها بینای نابینا هستند و این موضوع باعث می شود که پای خود را قدری از اطراف خویش فراتر نگذارند و اگر مشاهده کردید که سخنان شما برای آگاه نمودن اشخاص، مؤثر واقع نمی شود باید رها نمایید تا خودش راه خود را بیابد. درست بودن انسانها و کردار آنها در یافتن بسیاری از مسائل نقش کلیدی دارد و انسانهای دوشخصیتی و به عبارتی منافق گونه هرگز نمی توانند به آنچه در بعد دیگر می گذرد دست یابند و شانس این که ارشاد بشوند کمتر است.. اینان باید به سختی جهان زمینی را امتحان نمایند تا اگر قدرت مطلق بخواهد و شفقتی بر آنها داشته باشد برای رفتن به بعد بهتر آماده می شوند. آنچه می خواهیم بگوییم این است؛ تصور ننمایید که همه چیز در زمین است بلکه بهترین و کاملترین آنها در آسمانهاست و خوردن و استراحت، تنها نیاز بشر نیست.. بشر باید روح خود را مسلح گرداند و برای ادامه حیات بالاتر آماده نماید تا در آن بعد به آرامش واقعی برسد.

ما خیال نکنیم که همه چیز در زمین است من شعار نمی دهم ما یک چشممان باید به دنیا باشد و چشم دیگرمان به آخرت.. ما باید تمام مسائل خود را در دنیا حل بکنیم و ضدارزشها را کنار بزنیم تا در صراط مستقیم قرار بگیریم اگر نه که خودمان رنج می بریم. در صراط مستقیم بودن یعنی در صلح و آرامش بودن خود انسان.. کسی که می خواهد زیر و رو بکشد همیشه در حچل است.. چاه کن همیشه ته چاه است. ما اگر کج باشیم خودمان ضربه می خوریم برای این که در زمین،ش زندگی با صلح و آرامش داشته باشیم باید در صراط مستقیم باشیم و اگر به جهان دیگری هم اعتقاد داشته باشیم خودمان در یک آسایش و آرامش بیشتری هستیم و هر دو جهان ارزشمند است.. زمین مزرعه آخرت است و آخرت مزرعه زمین
طبقه بندی: سی دی های مهندس دژاکام و امین دژاکام،
برچسب ها: نوشتار سی دی های کنگره ۶۰، درمان اعتیاد وب لژیون آقای فریدون جنابی،

تاریخ : جمعه 13 اسفند 1395 | 05:26 ب.ظ | نویسنده : لژیون کمک راهنما جنابی | نظرات شما عزیزان

https://frailpsychopath59.wordpress.com/
چهارشنبه 18 مرداد 1396 09:14 ق.ظ
Ahaa, its good dialogue concerning this paragraph at this place at this webpage, I have read all
that, so at this time me also commenting here.
rhiannonpolski.wordpress.com
شنبه 14 مرداد 1396 09:33 ق.ظ
Aw, this was a really good post. Taking a few minutes and actual effort to generate a good article… but what can I say… I procrastinate a whole lot and never manage to get nearly anything
done.
manicure
پنجشنبه 17 فروردین 1396 08:55 ب.ظ
Hey I know this is off topic but I was wondering if you knew
of any widgets I could add to my blog that automatically tweet my newest twitter updates.

I've been looking for a plug-in like this for quite some time
and was hoping maybe you would have some experience with something like this.
Please let me know if you run into anything. I truly enjoy
reading your blog and I look forward to your new updates.
manicure
چهارشنبه 16 فروردین 1396 03:19 ب.ظ
When some one searches for his vital thing, so he/she needs to
be available that in detail, thus that thing is maintained over here.
مسافرمحمدسلطانی
دوشنبه 14 فروردین 1396 12:48 ب.ظ
باعرض سلام وخسته نباشید به نظر بنده صراط مستقیم دست خود انسان است درست است باید خداوند بخواهد ولی بعضی وقتها خداوند راه مستقیم نشان میدهد ولی ما خرابش میکنیم بنده اگر روزی بخواهم میانبر بزنم راهی را انتخاب میکنم که خداوند واستادم به بنده نشان میدهند، محمدسلطانی به امید رهایی
مرضیه رهجوی خانم نسیم
چهارشنبه 18 اسفند 1395 11:23 ق.ظ
خدا قوت و خدمتتان پر برکت
پاسخ لژیون کمک راهنما جنابی: Slm mersi
فریدون جنابی
جمعه 13 اسفند 1395 09:13 ب.ظ
بااحترام.
...چه سی دی پر معنا و زیبا یی باید روی کلمات و جملات و نقاط کلیدی بیشتر وقت گذاشت تا به مفهوم و درک لازم اینشاالله برسیم ...آنوقت قابل اجرا می باشد ...از همه ممنونم ....خداقوت . یاعلی
پاسخ لژیون کمک راهنما جنابی: من از شما تشکر میکنم که همه ی مطالب رو به اموزش میدید استاد
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

  • paper | چاله | قدس