تبلیغات
درمان اعتیاد وب لژیون آقای فریدون جنابی - کارگاه آموزشی جهانبینی ( وادی نهم و تاثیر آن بر روی من )
        
این جلسه، اولین جلسه از دوره پنجاه و نهم سری کارگاههای آموزشی کنگره 60 با دستور جلسه وادی نهم و تأثیر آن روی من، در روز چهارشنبه مورخه 20/2/1396  به استادی و نگهبانی مهندس و دبیری همسفر زهرا رأس ساعت 11 آغاز بکار نمود

سلام دوستان حسین هستم یک مسافر

امیدوارم حال شما خوب باشد، من هم بحمدلله خوب هستم. 

دیروز جلسه گروه همسفران بود. همسفران جلساتشان را در ساختمان ملایری پور تشکیل می دهند، قرار بر این شده است که خانم آنی و گردانندگان گروه خانواده یک جلسه در هفته آنجا باشند. دیروز در جلسه ای که تمام اسیستانت ها بودند، پیشنهاد شد، چون گروه خانواده در هفته فقط یک جلسه دارد، بنابراین هر کس هم می خواهد نگهبان شود، باید قبلاً دبیر بوده باشد، پیشنهاد شد که نگهبانی 14جلسه باشد و دبیری 7 جلسه باشد. بنابراین دبیر من هم 7 جلسه خواهد بود، اینها بخاطر این است که در گروه خانواده با کمبود نگهبان مواجه است.  امتحانات خیلی خوب برگزار شد. واقعاً برای خود من بی نظیر بود. شما در نظر بگیرید که 3000 نفر در امتحان شرکت کردند، در این سیستم این رقم، بسیار زیاد است. حضور پزشکان هم بسیار اعجاب انگیز بود. ورقه ها را شروع می کنیم به تصحیح کردن و تصحیح را از شعبه هایی که نیاز ضروری به کمک راهنما دارند، شروع می کنیم. 

یک نکته؛ سوالی داشتیم در آزمون کمک راهنمایی تحت این عنوان که، چه کسانی می خواهند از پشم سیاه، قالی سفید ببافند؟ پاسخ این است که؛ کسانی که پنهان کاری می کنند. شخصی پاسخ داده است ، کسانی که اصلاً از قالیبافی سررشته ندارند.  یک سوال دیگر هم این بود؛ جوانه های شیری رنگ پس از مدتی به چه چیزی تبدیل خواهند شد؟ پاسخ این است که؛ به رعد و برق. شخص پاسخ داده است، به گل و گیاه. ما در تصحیح اوراق گاهی اوقات با نکات جالبی برخورد می کنیم و آن را برای شما بازگو می کنیم. دستور جلسه امروز، وادی نهم و نقطه تحمل است.  من زیاد راجع به این موضوعات صحبت نمی کنم، چون شما در سی دی ها می توانید بخوبی استفاده کنید. 

ولی اگر بخواهم چند کلمه ای صحبت کنم، ما همسفران و مسافران، این نقطه تحمل را احساس می کنیم، چون نقطه تحمل هم در جهت مثبت است و هم در جهت منفی. در جهت منفی می دیدیم که وقتی در حال مصرف مواد بودیم، اصلاً بی موادی را نمی توانستیم تحمل کنیم، یعنی باید حتماً مواد زیادی مصرف می کردیم. من به خاطر دارم، وقتی تریاک می گرفتیم و خرد می کردیم، خرده های تریاک باقی می ماند، آنها را در یک کمد جمع می کردیم و وقتی به مقدار قابل توجهی می رسید، کف دست می ریختیم و می خوردیم، ولی هیچ اثری روی ما نداشت، چون نقطه تحمل ما بالا رفته بود. کاری که الآن در کنگره صورت می گیرد، این است که ما نقطه تحمل خود را در کم مصرف کردن بالا می بریم. نقطه تحمل ما از مصرف مقدار زیاد شروع می شود و به مقدار کمی ختم می شود. بعضی وقت ها نمی توانیم بخوابیم، مگر اینکه مقدار زیادی قرص و مشروب و تریاک مصرف کنیم، ولی اگر دو ساعت دیر شود، اصلاً قابل تحمل نیست، ولی با روشی که اتخاذ کردیم، این نقطه تحمل را ذره ذره پایین می آوریم.

مردم جامعه نقطه تحملشان بعضی مواقع خیلی پایین است، با کوچکترین مسئله عصبانی می شوند و پرخاشگری می کنند. ما این نقطه تحمل را به مرحله خیلی خوبی رسانده ایم، ذره ذره سبک شده ایم. خیلی مطالب را ما نمی دانستیم. ما در کنگره 60 در تمام سطوح سعی می کنیم، موارد و مسائل مختلف را به کار بگیریم، که یکی از آنها نقطه تحمل است. در کنگره یاد می گیریم که پشت سر دیگران حرف نزنیم، در کنگره یاد می گیریم که خودمان را نقد کنیم و دیگران را نقد نکنیم، در کنگره یاد می گیریم که غیبت نکنیم. بعد از نقطه تحمل به وادی دهم می رسیم (صفت گذشته در انسان صادق نیست، چون انسان جاری است). 

در وادی هشتم می گوید، با حرکت راه نمایان می شود. در حرکت هم نقطه تحمل بوجود می آید. اگر نقطه تحمل تغییر کرد، آن وقت وادی دهم اتفاق می افتد. تا نقطه تحمل اتفاق نیفتد، ما به وادی دهم نمی رسیم. تا حرکت نکنیم، به نقطه تحمل نمی رسیم. اگر در وادی هفتم ما راه را پیدا کنیم، می توانیم حرکت کنیم. اگر حرکت کردیم، نقطه تحمل پدیدار می شود و بعد صفت گذشته تغییر می کند. یعنی قبلاً مصرف کننده بوده، امروز می شود یک انسان سالم. قبلاً بدون سیگار نمی توانست زندگی کند، راهش را پیدا می کند، حرکت می کند، نقطه تحملش تغییر می کند، سپس صفت گذشته در آن شخص دیگر صادق نیست، تا الآن یک آدم سیگاری بوده است، ولی الآن دیگر انسان سیگاری نیست.

ما آنقدر در کنگره 60 انبوه اطلاعات داریم که در هر قسمت فقط سر می زنیم و گویی غذاها را مزه مزه می کنیم. الآن فرصتی نداریم، وگرنه تمام سال را کاملاً روی وادی ها و کتاب ها کار می کنیم، فرصت نداریم، چون انبوه اطلاعات در حال انتشار است و ما مجبوریم که این اطلاعات را برای آیندگان تولید و صادر کنیم. الآن بالغ بر 500 سی دی خاص داریم که هرکدام آموزش و حساسیت های خاصی دارند. بنابراین ما فرصت کمی برای کارکردن روی وادی ها داریم، وادی چهاردهم لااقل 12 سی دی است. هرکدام چندین سی دی هستند. ولی شما در عین حالی که سی دی وادی نهم را کار می کنید، سی دی های هفته را هم کار می کنید، چون سی دی های هفته مربوط به مسایل زندگی است و مربوط به مرزها می باشد، یعنی آموزش می دهد که مرزها را رعایت کنید.

وادی ها همه پشت سر هم هستند، بنابراین کسانی می توانند روی وادی نهم وارد شوند و کارکنند که وادی هشتم را داشته باشند، وادی هشتم را موقعی می توانند داشته باشند، که پیمان وادی هشتم را بسته باشند. اگر کسی پیمان وادی هشتم را اجراء نکرده باشد، هنوز از وادی هشتم بالاتر نرفته است، چون وادی هشتم یک پیمان است. پیمان وادی هشتم به ما می گوید که ما با خودمان چند چند هستیم و کجای کار قرار داریم. یکی از مشکل ترین کارهای انسان این است که خودش با خودش روبرو شود. انسان اگر بخواهد خودش با خودش روبرو شود، از خودش وحشت می کند و حالش خراب می شود. 

امین چند سال پیش رفته بود برای روزه سکوت، بعد که برای من تعریف می کرد، می گفت که بچه ها روزهای اول و دوم بالا می آوردند و بیرون روی پیدا می کردند، چون انسان در یک شرایطی قرار می گیرد که با خودش روبرو شود و این روبرو شدن با خود، خیلی مشکل است. چون وقتی با خودت روبرو می شوی، خودت خودت را محاکمه می کنی. وادی هشتم یکی ازکارهایی که در یک اشل کوتاه برای ما انجام می دهد، پیمان است، یعنی تنها می گوید در چهار ساعت این پیمان را ببند و تمام مطالبی که در پیمان مطرح می شود، باید بین خود و خدای خودش محفوظ بماند، تمام اشتباهاتش را مطرح می کند و بعد از آن می گوید که من می خواهم سعی کنم که دیگر اشتباهات گذشته را تکرار نکنم.

در قسمت دوم، وادی هشتم به شما چه می گوید؟ می گوید شما کجای کار هستید؟ حالا چه می خواهید؟ ما بعضی اوقات نمی دانیم که چه می خواهیم. بعضی از چیزهایی که می خواهیم در اولویت است.  چرا در دعایک نگره می گوییم: فقط یک خواسته یا یک دعا ؟! بخاطر اینکه بدانیم چه می خواهیم. در دعا باید آنچیزی را که می خواهیم مطرح کنی. در  پیمان شما باید مشخص کنید که چه چیزی از خداوند می خواهید و باید برنامه ریزی انجام دهید. در بعضی مواقع هم می گوید که من سعی می کنم که کمتر اشتباه کنم. بنابراین از پیمان بستن نترسید و این کار را انجام بدهید. من هیچگاه در چهارده وادی از شما نخواسته ام که پیمان قطعی ببندید. شما در پیمان می گویید که من سعی می کنم، نمی گویید که من پیمان می بندم که این کار را انجام ندهم. بنابراین هرگاه آمادگی لازم را پیدا کنید، وادی هشتم را اجراء نمایید. پیش نیاز وادی نهم، اجرای وادی هشتم است و بعد از آن نقطه تحمل شما ذره ذره تغییر می کند و سپس صفت گذشته در انسان تغییر می کند. 

از اینکه به صحبت های من گوش کردید از همه شما سپاسگزارم
طبقه بندی: دستور جلسات هفتگی،
برچسب ها: درمان اعتیاد وب لژیون آقای فریدون جنابی،

تاریخ : جمعه 22 اردیبهشت 1396 | 01:24 ب.ظ | نویسنده : لژیون کمک راهنما جنابی | نظرات شما عزیزان

ailenealcina.wordpress.com
چهارشنبه 18 مرداد 1396 08:18 ق.ظ
Have you ever considered publishing an ebook or guest authoring on other blogs?
I have a blog based on the same subjects you discuss and would love to
have you share some stories/information. I know my viewers
would enjoy your work. If you are even remotely interested, feel free to shoot me an e
mail.
پاسخ لژیون کمک راهنما جنابی: Peace be upon you. Hayman now has a sense of happiness and sense of flight. Serving the people and the creation of God is a good and happy moment.
فریدون جنابی
شنبه 23 اردیبهشت 1396 10:10 ب.ظ
بااحترام...با آموزش های کنگره جان تازه ایی در رگ های مسافران جاری میگردد . میبایست قدر آن را بدانیم و به آن عمل نماییم ....یاعلی
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

  • paper | چاله | قدس