تبلیغات
درمان اعتیاد وب لژیون آقای فریدون جنابی - نوشتار (سی دی شهر وجودی ) از مهندس دژاکام
اصل روزه شاید عبادت باشد ولی در اصل، موضوع روزه یک برنامه ریزی است برای این شهر وجودی.. روزه می خواهد در این شهر وجودی که در طول یکسال هر کاری را انجام داده، چربی ها و سموم اضافی و انباشته شده از بین بروند. یعنی انسان یک فرصتی را برای این جسم فراهم بکند که در طول این یک ماه خودش را بازسازی و پاکسازی بکند. 
نوشتار سی دی "شهر وجودی" آقای مهندس دژاکام

به نام قدرت مطلق الله


بحث بین استاد و شاگرد در تاریخ: ۷۶/۱۱/۱۵

استاد: ما هم خوب هستیم و رمضان دیگری را سپری می نماییم.. از جسم خود شاکر باشید که به فرمان الهی تعظیم نمود و در این سفر تو را همراهی کرد. هستی ضامن وجود هر یک از اعضای تنی است که بی وجود هم شایسته حیات نیست.

اینجا به جسم و رمضان اشاره می شود.. راجع به جسم زیاد صحبت کرده ایم ولی به عقیده من باز کافی نیست. ما هنگام بیماری پزشکی داریم که ما را معالجه بکند ولی پزشکی نداریم که به ما آموزش بدهد که اصلاً بیمار نشویم " دکتر سلامتی " که البته داریم ولی به اندازه آن پزشک اولی بزرگ و نیرومند نیست.. پس ما یک اطلاعات و آگاهی لازم داریم برای سلامتی، که اولین مسئله در این مقوله جسم ماست. ما در کنگره به جسم به عنوان یک ماشین یا به عنوان یک شهر نگاه می کنیم البته جسم ما خیلی بزرگتر از یک شهر است ما وقتی به یک میز نگاه می کنیم اول بصورت یکپارچه بنظر می آید ولی وقتی اجرای میز را به میزان زیادی بزرگنمایی بکنیم می بینیم اتمهایی که یک میز را تشکیل داده اند از هم فاصله دارند بطوریکه شما فکر می کنید می توانید سوار یک اسب شوید و از لابلای این اتمها و مولکولها عبور کنید. حالا چرا جسم ما بزرگتر از یک شهر است؟

شما شهر تهران را در نظر بگیرید ساکنین آن نهایتاً ۱۴-۱۳ میلیون نفرند یا جمعیت کره زمین تقریباً ۸ میلیارد نفر هستند ولی سلولهایی که ساکن جسم ما هستند تعدادشان به ۵۰ تا ۷۵ تریلیون سلول می رسد.. پس وقتی می گوییم جسم ما مانند شهر است چیز عجیب و غریبی نگفته ایم چون می بینیم که حتی مثال شهر هم برای جسم ما مثال خیلی کوچکی است به همین دلیل به انسان می گویند جهان اکبر، چون تمام آنچه که در جهان وجود دارد در جسم ما هم وجود دارد.. اگر بیاییم طول تمام رودهای جهان را با طول تمام رگها و مویرگهای جسممان مقایسه بکنیم حتماً خواهیم دید که طول رگ و مویرگهای ما بیشتر از طول تمام رودخانه ها و جویبارها و... در جهان است. جسم ما کارخانه های بسیار زیادی دارد.. مثلاً کبد خودش یک پالایشگاه است تازه شاید کاری که یک پالایشگاه انجام می دهد به اندازه کار یک کبد نباشد که کلیه و قلب و... هم همینطور می باشند.

ما باید به این جسم با یک دید خیلی وسیع تری نگاه بکنیم و تفکر ما فقط این نباشد که در قسمت صورت بخواهیم این جسم را آرایش و آراسته بکنیم یا با جراحی بخواهیم اجزای صورت یا جسممان را تغییر بدهیم.. نگاه ما به جسم باید بصورت یک جهان یا یک شهر یا یک ماشین بسیار پیچیده باشد و اولین چیزی که این شهر (جسم) نیاز دارد، واردات است.. چون جسم نیاز به سوخت دارد مثل غذایی که می خوریم و در بدن تبدیل به قند و چربی می شود و سوخت جسم ما را فراهم می کند تا ما بتوانیم راه برویم، صحبت بکنیم و... حالا جسم از یک چیزی برخوردار است که این از معجرات و عجایب بسیار مهم است که آن بازسازی سیستم است.. جسم مرتب در حال بازسازی و نوسازی اجزای خودش است یعنی تمام سلولهای بدن غیر از نورون های مغز، در طول ۱۱ ماه کلاً عوض می شوند.. مثلاً استخوانها هر ۳ ماه یکبار عوض می شوند یا سلولهای قرمز خون حدود ۴ ماه و سلولهای سفید خون یکسال زندگی می کنند یا سلولهای پوست حدود ۲ یا ۳ هفته، طول عمر دارند و این قلبی که دائماً کار می کند قلبی نیست که ۷۰ سال کار بکند بلکه هر ۶ ماه یکبار نو می شود..

مثلاً هواپیما در هر ۱۰۰ ساعت پرواز باید چرخهایش عوض شود و قطعات دیگرش هم همینطور باید در طول زمان مرتب عوض شوند.. بدن ما همینطور است قطعات بدن ما مثل کبد، کلیه، قلب، دست، پا و... باید دائماً تعویض شوند. حالا برای این بازسازی ها نیاز به مواد اولیه دارد که اگر مواد اولیه خوب به آن برسد می تواند بازسازی اش را انجام بدهد.. اگر خانمها دچار پوکی استخوان می شوند بخاطر این است که در زمانیکه استخوان در حال بازسازی و نوسازی است مواد لازم برای این کار وجود ندارد.. اگر دچار کم خونی می شویم، آهن مورد نیاز به خونمان نمی رسد.. نورون های عصبی که وظیفه انتقال اطلاعات را دارند باید برای بازسازی و تأمین روکش برای این نورون ها املاح و مواد کافی به آنها برسد چون در صورت عدم وجود این روکشها نورون های عصبی مانند سیمهای برق با هم برخورد کرده و اتصالی می کنند و بیماری ای بنام MS، بوجود می آید.

برای انواع و اقسام تعمیرات و تعویض ها در جسم از قوزک پا گرفته تا روده کوچک و بزرگ، مثانه، مفصل ها، لثه، دندانها و... باید املاح و مواد کافی به همه قسمتهای بدن برسد. ما باید آب زیاد بنوشیم و مایعاتی مثل چایی، نوشابه، قهوه اصلاً جای آب را نمی گیرند چون این مایعات ادرار آور هستند مثلاً ما اگر یک فنجان چایی بخوریم این تبدیل به دو برابر ادرار می شود و دفع می شود.. اگر چهره کسی که نه معتاد است نه سیگاری است و نه سیاه پوست، ولی سیاه و کبود بنظر می آید بخاطر این است که میوه و سبزیجات مصرف نمی کند و آب نمی نوشد و دچار یبوست است. پس جسم برای بازسازی تمام اجزای خودش نیاز به مواد اولیه مثل پتاسیم، منیزیم، سدیم، آهن، روی، ویتامینها، فیبر و... دارد.

مسئله بعدی سوخت است که سوخت برای بدن ما باید به اندازه باشد.. مثلاً هواپیمایی که می خواهد از اینجا به امریکا برود طبیعتاً سوخت بیشتری نسبت به هواپیمایی که می خواهد از اینجا به کرمان برود نیاز دارد و هواپیمایی که می خواهد مسافت دوری را طی بکند میزان سوختش نسبت به مسافر و بارش بیشتر است ولی هواپیمایی که مسافت کمی را می خواهد برود تعداد مسافرینش بیشتر از میزان سوختش می باشد.. جسم انسان هم همینطور است ما باید سوخت لازم را برایش تهیه بکنیم ولی سوخت کافی و به اندازه.. اگر بیشتر از حد مجاز باشد این سوخت اضافی بصورت چربی در بدن انباشته و ذخیره می شود.. پس کسی که از حد معمول چاقتر است این بخاطر این است که سوخت بیشتری ذخیره کرده است مثل هواپیمایی که می خواهد تا بندرعباس برود ولی سوخت آن به اندازه از اینجا تا امریکاست!!

این سوخت اضافی در همه جای بدن حتی در رگها هم پراکنده می شود، داخل رگ ما بطور عجیب و غریبی صیقلی است چون خون بتواند براحتی در آن عبور بکند و گرفتگی ایجاد نشود.. ولی بعضی ها بخاطر وجود چربی بیش از حد، رگهایشان می گیرد که حالا اگر این در قسمت دست و پا و پهلو و کمر باشد زیاد مهم نیست ولی اگر این چربی ها در رگهای کرونری قلب باشد ذره ذره رسوبات، مجاری این رگها را تنگ می کنند که سیگار کشیدن هم یکی از علتهای این عارضه می باشد و وقتی این رگها به این دلایل گرفته شد باعث می شود خون در رگ، رد نشود که در این صورت دیگر سوخت به قلب نمی رسد مثل ماشینی که بنزین به آن نمی رسد و می ایستد.. و در این حالت سکته قلبی اتفاق می افتد که بعد بوسیله آنژیوگرافی مشخص می شود چند درصد این رگ گرفته شده که در این صورت باید داخل رگ استنت گذاشته شود تا خون بتواند عبور بکند و بعد شخص باید بطور مداوم قرص آسپرین بخورد تا خونش رقیق شود.. یا اگر این گرفتگی در رگهای قسمت مغز باشد آنوقت سکته مغزی رخ می دهد که اینها مسائل مهمی هستند و اضافه خوردن و... این پیشامدها را هم در پیش دارد.

تأسیسات تهویه و موتورخانه ها آب را گرم می کنند و به رادیاتورها انتقال می دهند و هوای سرد را هم به فن کوئل ها منتقل می کنند و برای سرویس کردن این تأسیسات یکسری اسیدهای مخصوصی را به لوله ها می فرستند تا رسوبات و چیزهای اضافی درون آنها برداشته شود.. حالا ممکن است این کار سالی یکبار، هر دوسال یکبار یا پنج سال یکبار که بستگی به نوعش دارد انجام بشود.. بدن ما هم احتیاج به چنین کاری دارد، اینجاست که مسئله روزه مطرح می شود، خداوند همینجوری برای ما روزه را قرار نداده که اگر گرسنگی بکشید این یک عبادت است بعد ما هم کلی روی خدا منت بگذاریم که ما داریم برای تو روزه می گیریم!

 اصل روزه شاید عبادت باشد ولی در اصل، موضوع روزه یک برنامه ریزی است برای این شهر وجودی.. روزه می خواهد در این شهر وجودی که در طول یکسال هر کاری را انجام داده، چربی ها و سموم اضافی و انباشته شده از بین بروند یعنی انسان یک فرصتی را برای این جسم فراهم بکند که در طول این یک ماه، خودش را بازسازی و پاکسازی بکند. شما باید این فکر را بکنید  معده ما که مثل یک دیگ است و از صبح تا شب مرتباً مواد غذایی درون آن سرازیر می کنیم باید فرصتی هم به آن بدهیم که مدتی خالی بماند تا معده سعی کند خودش را بازسازی بکند پس موضوع روزه بطور کلی این است.. و چون روزه خواص و فواید بسیار زیادی برای بدن ما دارد این تحت عنوان یک عبادت مطرح می شود.. مثل نماز خواندن که هزاران هزار خاصیت دارد و عبادت محسوب می شود و هیچ عبادتی نیست که جهت بیهودگی باشد که ما روزه را مورد تمسخر قرار می دهیم و می گوییم یعنی چه من از صبح تا شب چیزی نخورم!؟ یا برای چه من نماز بخوانم و روزی ۱۷ بار خم و راست شوم!؟ پشت همه اینها حکمتی وجود دارد.. اگر فقط به ظاهر اینها نگاه بکنیم می گوییم کار بیهوده ایست ولی اگر به فلسفه آن توجه و دقت بکنیم می بینیم که راز بسیار عظیم و مهمی پشت اینها نهفته است.

من میان صحبتم وارد کنگره می شوم.. مصرف کننده ای که وارد کنگره می شود ارتباطش با روزه مثل جن و بسم ا... است، خب منطقی هم نیست کسی که در روز دو پاکت سیگار می کشد و مواد مصرف می کند بیاید روزه هم بگیرد، حالا ممکن است کسانی سن بالایی داشته باشند و در روز مقدار کمی تریاک مصرف بکنند و بتوانند برنامه خودشان را با روزه تنظیم بکنند که البته اینها هم در کار خودشان هزار تا حقه بازی دارند.. مثلاً تریاکشان را لای کشمش، خمیر و... جاساز می کنند و آن را می بلعند تا تریاک فوراً اثر نکند و چند ساعت بعد باز شود تا خماری آنها را جبران بکند!

یکی از خواص روزه داری بازسازی جسم است و خواص دیگرش این است که شما در مقابل خوراکیها و نوشیدنیها "نه" بگویید که این خودش تزکیه نفس است و خیلی مهم است. مسئله DSTخودش یک روزه است من بارها گفته ام که اصلاً کنگره۶۰۰، از ماه رمضان آغاز شد و الگوی کنگره۶۰، ماه مبارک رمضان است و این جزء بافت و فرهنگ کنگره است.. کدام سازمان می تواند ۳۰ شب افطاری بدهد؟ اینجا فرهنگ و فضا یک چیز دیگریست. ما در روشDST روزه مواد و سیگار می گیریم.. ما روزه را در کنگره۶۰۰، درصدی کردیم و من هر سال این را به بچه ها می گویم  که من مجتهد کسانی که روزه درست و سالم می گیرند نیستم من مجتهد روزه نگیرها هستم.. به آنها می گویم که چطور در ماه رمضان روزه بگیرند کاری که من خودم کردم و علمی که تجربه شده باشد سندی بدون نقص است.. من این کار را کردم که منجر شد به درمان خودم و درمان خیلی از بچه ها، تازه من از روی فتوای بعضی از علمایی که قضیه را خوب گرفته و درک کرده بودند که گفتند؛ آنهایی که مصرف کننده مواد هستند می توانند روزه بگیرند ولی به مقدار کفایت می توانند از مواد هم استفاده بکنند.. بخاطر همین روزه ام را گرفتم و موادم را هم مصرف کردم و جدولم را طبق این تنظیم کردم که در کتاب ۶۰ درجه است..

حالا کسی که وارد کنگره می شود و سیگاری و هروئینی است او همان منِ ۲۰ سال پیش است.. ما به او نمی گوییم که حتماً باید از صبح تا شب روزه بگیری چون نمی تواند و این را هم نمی گوییم که روزه اصلاً نگیر.. بلکه می گوییم روزه استاندارد، صددرصدی است و بسیار هم خوب است که در این صورت اگر گرد و غبار وارد ریه ات شود یا سرت را کامل در آب فرو ببری و... روزه ات باطل است که این می شود روزه کامل.. ولی به یک مصرف کننده می گوییم تو نباید به بهانه مصرف مواد، روزه ات را نگیری چون روزه برای پاکسازی و بازسازی کارخانه های جسمت لازم است تو موادت را مصرف بکن ولی آب و غذا نخور.. پس تمام کسانی که در کنگره۶۰، در سفر اول هستند به حرف من گوش بدهند و موادشان را در این ماه کم نکنند و برنامه DSTشان را تغییر ندهند چون سفرشان خراب می شود که اینها نه می توانند روزه شان را بگیرند و نه می توانند سفرشان را انجام بدهند چون سطحی فکر می کنند و این اشتباه است.. شما مریض هستید، چرا نمی خواهید این را باور بکنید؟ خداوند می فرماید؛ اگر بیماری روزه نگیر، اگر در مسافرتی روزه نگیر.. پس اینهایی که در سفرند روزه شان را بگیرند ولی درصدی روزه بگیرند یا کسانی می آیند و می گویند که ما ناراحتی کلیوی داریم و باید دائم آب بنوشیم که من می گویم شما فقط آبی که لازم است را بنوشید ولی روزه تان را هم بگیرید این چه اشکالی دارد؟ یا کسی که سیگاری است سیگارش را بکشد ولی روزه اش را بگیرد یا کسی که نمی تواند یک روز کامل روزه بگیرد نصف روز را روزه بگیرد یا نصف روز را هم نمی تواند لااقل از ساعت ۴ که می آید کنگره، روزه بگیرد.

من تمام شهر وجودی و جسم و کارخانه ها و... را برای شما گفتم و هنوز به قسمت اعظم آن هم نرسیده ام که شما بدانید و آگاه و هوشیار باشید که دارید چکار می کنید ما به این دلیل روزه می گیریم که هم پاکسازی جسم باشد و هم تزکیه نفس.. پس اگر جسم یک کارخانه یا یک ماشین است باید به آن استراحت و سرویس بدهیم و سوخت، مواد اولیه، املاح و... به آن برسانیم. بعضی ها از همین سرکه سیب که درست می کنم مصرف کرده اند و خیلی از امراضشان از بین رفته است.. از بس که بدنشان فقیر است چون مثلاً با نان بربری که هیچ سبوسی ندارد و نشاسته خالی است خودشان را سیر می کنند و... وقتی خداوند می فرماید؛ من انسان را از خاک آفریدم پس هر چه در خاک است ما به آنها احتیاج داریم.

یکسری از مواد اولیه وارد جسم می شود و فوراً مورد استفاده قرار می گیرد.. ولی ما کارخانه هایی هم در جسممان داریم که موادی را تولید می کنند که نظیر آن اصلاً در طبیعت وجود ندارد، مثالی در این مورد می زنم؛ مثلاً نفت خام در طبیعت موجود است ولی بنزین، قیر، ضدیخ، گریس، وازلین و... در طبیعت نیست و اینها در پالایشگاه تولید می شود، در بدن ما هم یکسری مواد تولید می شود که در طبیعت نیست مثل؛ دینورفین، اندروفین، ناقل های عصبی، هورمون ها، مدیاتورها، نوروترانسمیترها و... که برای ساختن اینها بدن نیاز به مواد اولیه و نقشه دارد که مواد اولیه، سوخت و مواد غذایی است و نقشه را هم ژن در اختیار بدن قرار می دهد. بنابراین ما باید مقداری از سموم بدن را از طریق روزه گرفتن و مقداری را هم با ورزش کردن از بین ببریم.

روزه گرفتن جزء فرامین الهی و تعظیم کردن در برابر آن است. روزه گرفتن جزء فرامین الهی است نه برای عبادت.. گرچه عبادت هم است اما برای سالم بودن، با دوام بودن، محکم بودن، طول عمر داشتن و از مریضیها رها شدن است.. هر یک از اعضای تن ما اگر ناقص باشد حیات ادامه ندارد.

در مورد جسم صحبت کردیم و باز خیلی می شود راجع به این قضیه صحبت کرد و اگر بخواهیم چند تا صنایع در بدنمان نام ببریم صنایعی مثل؛ صنایع گردش خون مثل قلب و پمپاژ و...، صنایع مغزی مثل کارخانه های متعدد، صنایع گردش خون مثل مری و معده و روده کوچک و روده بزرگ و مثانه و...، صنایع پتروشیمی مثل کبد و کلیه و...، صنایع هوازی مثل شش و... است که تمام اینها در وجود ما جمع شده است.

ما هر کاری که در کنگره۶۰، انجام می دهیم بر مبنای حکمت یکسری از مسائل است.. مثلاً بر مبنای بهداشت، لیوانهای یکبار مصرف را جمع کردیم و هر کسی برای خودش لیوانی دارد. ما در کنگره۶۰، می خواستیم دست دادن را جمع بکنیم و گفتیم همدیگر را نبوسند چون این کار باعث انتقال بیماری می شود.. حالا در کنگره اینجور شده، اول که از راه می رسند با هم دست می دهند و بعد صورت همدیگر را می بوسند و بعد یکدیگر را بغل می کنند! این کار در بین خانمها بیشتر از آقایان فاجعه است بخاطر این که خانمها صورتشان آرایش دارد و وقتی که با راهنمای بنده خدا روبوسی می کنند بر روی مقنعه کمک راهنما فقط سی تا اثر رژ و اثر کرم پودر باقی می ماند.. این است که خواهش می کنم این کار را نکنید از نظر بهداشتی دست دادن و بوسیدن کار درستی نیست و به این مسائل باید دقت بکنیم و تا جایی که امکان پذیر است از مسائلی جلوگیری بکنیم تا در محیط ما سلامتی برقرار باشد.

در پایان امیدوارم خودتان را برای گرفتن روزه آماده کرده باشید هر کسی به سهم خودش برای رسیدن به رهایی و سلامتی جسم خودش.. امیدوارم که رمضان خوبی در پیش رو داشته باشید
طبقه بندی: سی دی های مهندس دژاکام و امین دژاکام،
برچسب ها: درمان اعتیاد وب لژیون اقای فریدون جنابی، نوشتار سی دی شهر وجودی از مهندس دژاکام،

تاریخ : جمعه 12 خرداد 1396 | 09:23 ب.ظ | نویسنده : لژیون کمک راهنما جنابی | نظرات شما عزیزان

Do you get taller when you stretch?
پنجشنبه 16 شهریور 1396 04:28 ب.ظ
Hi there Dear, are you genuinely visiting this website regularly, if so then you will
definitely obtain nice know-how.
http://profusetail7942.exteen.com
چهارشنبه 18 مرداد 1396 05:22 ب.ظ
Excellent pieces. Keep posting such kind of info on your site.
Im really impressed by it.
Hey there, You have performed an incredible job.

I'll definitely digg it and in my view recommend to my friends.

I'm sure they'll be benefited from this website.
پاسخ لژیون کمک راهنما جنابی: Hello dear thanks, thank you for your comments
فریدون جنابی
شنبه 13 خرداد 1396 02:16 ب.ظ
بااحترام....علم کنگره برای مسافران مثل نور است مثل کتاب شریف است باید به آنها عمل کرد تا به آرامش برسیم ایشاالله.....یاعلی مدد
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

  • paper | چاله | قدس