تبلیغات
درمان اعتیاد وب لژیون آقای فریدون جنابی - نوشتار ( سی دی به کارگیری قدرت عقل ) از مهندس حسین دژاکام
برای اینکه قدرت عقل را به کار بگیریم احتیاج به یک پایه محکم داریم و آن پایه محکم ایمان ماست . حالا ایمان شما به یک سنگ باشد ، به یک میخ باشد ، به یک چوب باشد ، اصلا" خدا هیچ ..
 " سی دی به کار گیری قدرت عقل "
به نام قدرت مطلق الله

صفحه 179 کتاب عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر

مورخ 16/05/76 سردار

 

* ما برای اینکه دور هم جمع بشویم نیاز به ایمان قوی داریم و انشالله تعالی که همه شما دارای ایمان محکم هستید .

این موضوع برای ما صادق است ، انگار که دارد برای ما می گوید ! ما برای اینکه دور هم جمع شویم نیاز به ایمان قوی داریم ، ایمان قوی به این روش و متد ، ایمان به این جایگاه ، ایمان به کنار گذاشتن مسائل ضد ارزشی ..

 

* و رسیدن به درجه رفیع انسانی ، پایه محکم نیاز دارد و این مسئله شما را هدایت می نماید تا به عقل و آگاهی لازم دست بیابید .

وقتی انسان بخواهد مدارج انسانی را طی کند و به مراحل رفیع برسد یعنی اینکه انسانی دانا ، آگاه و با آرامش باشد و به دانایی برسد و مرتکب اشتباهات زیادی نشود تا برای خودش رنج درست کند و زمانی که پایه ها محکم شد آن موقع است که می توانیم به عقل و آگاهی لازم دست پیدا کنیم . پس اولین شرط که بخواهیم قوه عقل را به کار بگیریم این است که باید ایمان لازم را نسبت به هدفمان داشته باشیم.

 

* بحث ما چه بود ؟

نگهبان : در باب بکار اندازی قدرت عقل است

سردار : البته این موضوع جنبه شخص شما را شامل می شود ، اما به طور عام نیز می توانیم بررسی نمائیم .

ابتدا باید بگوئیم که ما در مورد بکار گیری قدرت فکر و عقل ، توصیه می نمائیم که در پایه ای که عرض شد بسیار مهم است .

پایه ایی که عرض شد همان پایه ایمان است ، وقتی که قوه عقل را بکار میگیریم باید ایمان داشته باشیم ، باید اعتقاد داشته باشیم و به یک موضوعی معتقد باشیم وگرنه نمی توانیم .. شما باید به روش درمان کنگره 60 معتقد باشید ، به راهنما معتقد باشید ، باید معتقد باشید موادی که مصرف می کنید و ضد ارزش ها برایتان رنج و بدبختی می آورد . باید ایمان داشته باشید که می توانید به رهایی برسید ، باید ایمان داشته باشید که می توانید به راحتی به حیات ادامه دهید و زیستنی بی هیاهو داشته باشید ، بدون درگیری ، اگر اعتقاد نداشته باشید نمی توانید به این ها برسید ..

اگر از درون این ایمان و اعتقاد را نداشته باشیم نمی توانیم به اهدافمان برسیم . اگر از درون اعتقاد و ایمان داریم که یک زندگی آشفته ایی داریم و یک زندگی آشفته ایی خواهیم داشت و به درد هیچ چیزی نمی خوریم ، واقعا" به همین جا و همین نقطه می رسیم !

همه چیز در درون ماست ، وقتی می گویی من سقوط خواهم کرد ، مطمئن باش که سقوط خواهی کرد ، اگر بگویی من پیروز خواهم شد مطمئن باش که پیروز می شوی ، این ما هستیم که تعیین می کنیم . بنابراین برای اینکه قدرت عقل را به کار بگیریم احتیاج به یک پایه محکم داریم و آن پایه محکم ایمان ماست . حالا ایمان شما به یک سنگ باشد ، به یک میخ باشد ، به یک چوب باشد ، اصلا" خدا هیچ .. آن چیزی که برای شما ارزشمند است و می خواهید به آن برسید باید به آن معتقد باشید وگرنه امکان پذیر نیست .

 

* حالا می توانید سوال نمائید .

نگهبان :چگونه می توان نیروی درون را قوی نمود و از آن استفاده کرد ؟

سردار : بسیار سوال خوبی است . ما به جهت بکارگیری این نیروها که به هدر نرود باید خود را به عقل نزدیک نمائیم ،همان طوری که یک ورزشکار ، اگر بخواهد قهرمان بشود باید تمرین تداوم داری را انجام دهد .

برای اینکه ما بخواهیم قوه عقل را بالا ببریم این کار یک مرتبه امکان پذیر نیست باید ذره ذره صورت بگیرد . همان طور که یک ورزشکار با تمرین مداوم به آن قدرت لازم می رسد . اگر بخواهد مسافتی را شنا کند با تمرین و ذره ذره این کار را انجام می دهد .. شما یک مرتبه نمی توانید با یک روز تمرین تبدیل به آدم جنگ جویی شوید و یا یک روزه نمی توانید قهرمان وزنه برداری شوید.

بنابراین هیچ متدی یک مرتبه امکان پذیر نیست ولی می توانیم با تمرین های مداوم و ذره ذره به آن جایگاه برسیم و برای اینکه نیروهایمان به هدر نرود باید خودمان را به عقل نزدیک کنیم .

 

* گفتیم قبل از هر موضوع ، داشتن ایمان مهم است و کاربرد آن در راه انجام ؛ از برخورد با نیروهای منفی یا شیطانی ، اجتناب نمائید .

قوی ترین نیروی موجود و بازدارنده ، وجود ماده است .( شیطان )

که در تمامی ادامه حیات ما را تعقیب می نماید .

بزرگترین نیروی اهریمنی و شیطانی در وجود ماست که در تمام طول حیات ما را تعقیب می کند .. تمام وقت و انرژی مان صرف جمع آوری پول و کاغذ و سنگ و.. می شود . من بارها گفته ام که این ها باید باشد من مخالف این ها نیستم ولی انسان باید سوار این ها باشد . اگر تو بر مادیات سوار باشی نصف نیروی اهریمنی را شکست خواهی داد . منظورم این نیست که تو خیلی پول داشته باشی ، ممکن است یک نفر 100 تومن درآمد داشته باشد و سوپر باشد ولی بر مادیات سوار است و به خاطر مادیات همه چیز خودش را از دست نمی دهد  ولی اگر مادیات بر تو سوار باشد بدان که شیطان تو را شکست خواهد داد . چون همه فرمان را مادیات به تو می دهد و نوکر و برده مادیات هستی .

 

* لازمه حیات داشتن ، زحمت کشیدن و برخورداری از مادیات است ، اما باید ما او را اسیر خود نمائیم تا در جایی خود طعمه این بعد از حیات نشویم .

لازمه حیات " داشتن " است نه اینکه فقیر و بی چیز باشی ، کسی هست میلیاردها تومان پول دارد ولی مادیات بر او سوار نیست و در موقع لزوم هزینه می کند . کسی هم هست که سرمایه اش صد هزار تومان است ولی مادیات بر او سوار است . ما باید " داشته " باشیم ولی بر مادیات سوار باشیم .

مادیات باید اسیر ما باشند تا در طول حیات طعمه و اسیر آن نشویم .

 

* آنگاه خواهید دید که چگونه از حیات جاری بهره گیری نموده اید  بسیار هم به زحمت نیفتاده اید .

همیشه نیروی منفی به طرق مختلف عمل می کند . یکی از آن مادیات است و یکی دیگر وسوسه است .

وسوسه یک نیروی منفی ، تخریبی و بازدارنده است و یا یک نیروی اهریمنی است و یک نیرویی دیگری به نام نیروی الهی و نیروی رحمانی و نیروی مثبت و خوب وجود دارد ، به نظر شخص من که یا از روی کتب آسمانی است و یا از روی تجربیاتم ؛ این دو نیرو عامل خارجی نیستند و وجود دارند و هر دو در کشمکش و القاء هستند . و اینکه در مقابل این القائات محکم بایستی کار سختی است . از ماده بگذریم . القای نیروی منفی " الذی یوسوس فی صدور الناس .." وجود دارد و خیلی قدرتمند و قوی است و این الهام در جهت نیروی مثبت و منفی آنقدر قوی و پنهان است که من و شما متوجه نمی شویم و در آن واحد انجام می شود . داری یک خیابان صاف را می روی به تو الهام می شود که برگرد و برمی گردی ..

ما باید به یک مرحله ایی برسیم که بتوانیم تشخیص دهیم که این القاء رحمانی است یا شیطانی ، آن نیرو دارد شما را خراب می کند یا اینکه خودتان هستید ! شما گاهی اوقات خیال می کنید که خودتان هستید !

وقتی این القاء و الهام منفی آغاز می شود و شما را پرت می کند ، آنقدر قدرتمند و محکم و درست است که خدا می داند و شما نمی فهمید که این الهام است یا خودتان هستید که دارید تصمیم میگیرید ..ولی اگر در سیر و سلوک درست حرکت کنید به یک جایی می رسید که آن الهام می آید و شما را به هم می ریزد ولی شما باید بدانید که این الهام منفی دارد به من می شود و می خواهد من را خراب کند .

در کتاب هم بعنوان تمثیل داریم ؛ ملک سمت راست و ملک سمت چپ ، یکی القاء مثبت می کند و یکی القاء منفی و شما در وسط بمباران القائات و الهامات قرار گرفته اید و باید تشخیص دهید که کدام یکی است و به نقطه ایی برسید که بگوئید این الهام منفی است که دارد دل من را خالی می کند و من را به هم می ریزد ! تشخیص این قضیه تمرین می خواهد که انسان بتواند به این نقطه برسد تا ببیند کدام است . پس یک ایمان قوی نیاز است تا شما به مرحله ایی برسید تا بتوانید تفاوت بین این دو نیرو را درک کنید و تشخیص دهید .

لازمه حیات " داشتن " است و همه باید بکوشیم تا پایه های مالی مان را مستحکم کنیم ولی در عین داشتن باید سخاوتمند باشیم . در عین حالی که لباس مرتب می پوشیم فخر فروش نباشیم ، در عین ثروتمندی گدا نباشیم ..

شما اگر بخواهید از حیات بهره مند باشید باید یک سری مادیات را فراهم کنید ولی این استحکام نباید باعث شود که شما شکار مادیات شوید .

 

تایپ و تنظیم مطالب : آقای محمد حیدری 
طبقه بندی: سی دی های مهندس دژاکام و امین دژاکام،
برچسب ها: وب لژیون آقای فریدون جنابی، نوشتار سی دی های مهندس دژاکام، درمان اعتیاد در کنگره ۶۰،

تاریخ : پنجشنبه 18 خرداد 1396 | 08:00 ق.ظ | نویسنده : لژیون کمک راهنما جنابی | نظرات شما عزیزان

http://wilda4donaldson6.jimdo.com/
چهارشنبه 18 مرداد 1396 03:37 ب.ظ
Hello, Neat post. There is a problem with your site in internet explorer,
might check this? IE nonetheless is the market chief and a large component
to folks will omit your magnificent writing because of this problem.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

  • paper | چاله | قدس