تبلیغات
درمان اعتیاد وب لژیون آقای فریدون جنابی - نوشتار(سی دی پیشگامان)از مهندس دژاکام
همانطوری که پیشگامان تمام سعی و تلاششان این بوده که انسان را هدایت بکنند و انسان را بسازند یک گروهی هم هستند که درست در جهت مخالف هستند و می خواهند در انسان تخریب ایجاد بکنند.. یعنی پیشگامانی داریم که دائماً در جهت خوبی ها و نیکی ها در حرکتند و پیشگامانی هم هستند که دائماً در حال از بین بردن این خوبی ها هستند.  
 
نوشتار سی دی "پیشگامان" آقای مهندس دژاکام

به نام قدرت مطلق الله


بحث بین استاد و شاگرد در تاریخ:  ۸۳/۱۰/۱۷

استاد: شما تمام تعالیم را که انجام می دهید برای کسب ارتقاء به مقام انسانی است و سقوط را در پنهانکاری می دانید.

موضوعی که در مورد انسانها با آن مواجه هستیم این است که ما تمام آموزشهایی را که فرا می گیریم و آموزشهایی که می دهیم برای این است که مقام انسانی خودمان را ارتقاء بدهیم.. انسان یک مقام خاصی دارد که این مقام خاص آن را از حیوان جدا می کند. بعضی از انسانها حاضرند کارهایی بکنند که همه نتوانند آن را انجام بدهند، انسانهایی هستند که تمام سرمایه، معلومات، دانایی، علم و دار و ندار خودشان را در اختیار دیگران قرار می دهند که این یک مقام انسانی والایی است و برعکس انسانهایی هم هستند که حتی در آخرین لحظات عمر خودشان می خواهند همه چیزشان را مستحکم نگهدارند و باورشان نمی شود که باید همه را بگذارند و از این دنیا بروند.

پنهانکاری باعث سقوط انسان می شود چون انرژی خیلی خیلی زیادی را از انسان می گیرد که بارها گفتم پنهانکاری مثل این است که شما یک هندوانه بزرگی را بخواهید زیر آب حوض یا استخر نگهدارید و پنهانش بکنید که باید کلی انرژی صرف بکنید و هر چه زمان می گذرد شما خسته تر می شوید. پنهانکاری به سه شکل انجام می پذیرد.. یکی؛ انسان یک چیزی را پنهان کرده یا پنهان می کند و هیچ وقت قادر به عنوان کردن یا نشان دادن آن نیست. دوم؛ انسان یک چیزی را پنهان کرده و در مقطع زمان حال نمی تواند آن را عنوان بکند ولی شاید در آینده بتواند آن را فاش کند مثل سازمانهای امنیتی و اطلاعاتی امریکا و انگلستان. سوم؛ انسان پنهانکاری می کند ولی این کار لازم نیست.

بطور کلی پنهانکاری زیر مجموعه مثلث جهالت استاد امین است که این مثلث جهالت از سه ضلع؛ ترس، ناامیدی و منیت تشکیل شده است که پنهانکاری از ترس نشأت می گیرد.. البته اینجا ممکن است پنهانکاری بخاطر ترس از مسائل منفی نباشد بلکه بخاطر مسئله عرفانی، شناخت، آگاهی و... باشد که اگر بخواهیم این را برملا بکنیم ممکن است در افکار و ذهن انسانها تشدد و پریشانی پیش بیاید که این یک موضوع دیگری است و بحث امروز ما پنهانکاری ای است که باعث سقوط انسان می شود.

بعضی جاها اصلاً لازم نیست که ما مسئله ای را پنهان بکنیم و بیخودی انرژی خود را مصرف بکنیم چون این باعث اذیت و آزار ما می شود مثلاً کسی در حال سفر کردن است و قرص می خورد و این را به راهنمایش نمی گوید یا بیشتر از آن حدی که راهنما می گوید شربت مصرف می کند که این پنهانکاری باعث سقوط خودش می شود.. یا مثلاً من به خانه دوستم می روم و خیلی هم گرسنه هستم و موقع غذا خوردن به من می گویند بفرمایید با ما غذا بخورید و من می گویم که غذا خورده ام و سیر هستم که انگار اگر بگویم گرسنه ام باعث کسر شأن و شخصیت من می شود! ما آدم پولداری نیستیم و در حد متوسط هستیم ولی می خواهیم خودمان را پولدار نشان بدهیم که در اثر این پنهانکاری کلی به ما فشار وارد می شود.. ما پول این که بخواهیم یک تلویزیون بزرگ بخریم را نداریم ولی کلی زیر قرض و قسط می رویم و تلویزیون بزرگ و مجهز می گیریم و تظاهر می کنیم که پولدار هستیم و خیلی از مسائل دیگر که اینها باعث سقوط و ایجاد مشکلات  برای ما می شود و کلی صدمه می بینیم و ضرر می کنیم. از کوچکترین مسائل گرفته تا بزرگترین آنها اصلاً لزومی ندارد که ما این پنهانکاری ها را بکنیم و دروغ بگوییم.. بعضی از انسانها هستند که در مورد ساده ترین موارد هم دروغ می گویند و اصلاً نمی توانند حرف راست بزنند و نمی دانند که انسانها همه زرنگ هستند و فهم و شعور و آگاهی دارند و اینطور نیست که شما بتوانید سر همه کلاه بگذارید و خیلی راحت دروغ انسانها برملا می شود منتها بعضی ها به این کار عادت کرده اند و چون دروغ بر مبنای حقیقت و راستی بنا نشده است بخاطر همین می گویند انسان دروغگو کم حافظه است.

سرچشمه بتوان بستن به بیل ..... چو پر شد نتوان بستن به پیل.. پنهانکاری از یک نقطه کوچک شروع می شود و خودش را گسترش می دهد، من زمانی مصرف کننده بودم ولی اگر تمام دنیا از من می پرسیدند که مصرف کننده هستی می گفتم نه.. و پنهان می کردم ولی الان که مصرف کننده نیستم دیگر لزومی به پنهانکاری نیست و می گویم من آن زمان مصرف کننده بودم که این هم نسبت به شرایط و اوضاع و احوال فرق می کند، برای ما اتفاقی افتاد که مادرم در کرمان فوت کرد و همسایه ها می خواستند به خواهرم این خبر را بدهند که شوهر همسایه با خواهرم تماس می گیرد و می گوید مادرت مریض شده است و... که زن همسایه می گوید چرا اینطور گفتی و خودش گوشی را برمی دارد و می گوید؛ فلانی مادرت مرد!! که در این شرایط لازم است که یک پنهانکاری ای انسان انجام بدهد و یک خیر منفی را ذره ذره بدهد چون ممکن است بدون هیچ مقدمه چینی طرف مقابل در اثر شوک وارد شده اتفاقی برایش بیفتد. پس پنهانکاری در شاخه های مثبت لازم است بخاطر این که به انسانها آسیبی نرسد و این پنهانکاری باعث سقوط نمی شود در قسمتهایی موجب سقوط می شود که بار منفی با خودش دارد.

استاد:  اگر دقت بنمایید پیشگامان مربوط به تاریخ نیستند همانگونه که قبلاً گفته شد زمان، مکان و اسامی هیچ کدام مهم نیستند اما به جهت آماده نمودن انسانها برای درست زندگی نمودن و بهره برداری از طبیعت با قوانین آمدند که قبلاً اشاره شد که بحث در مورد پیشگامان مطلبی نیست که به زودی بسته شود همانگونه که باز شدنش مطالب بسیار و هدف کامل بوده مثل آماده ساختن یک عمارت بزرگ برای انسانهای بی شمار.. پس نمی توانیم راحت از این بحث بگذریم و یا مانند یک مکتوبی ناخوانده بسته و در کنار بگذاریم زیرا فراموشش نباید کرد که بر خلاف آنچه که ما می خواهیم همیشه به طرف نیکی ها و خوبی ها به عبارتی ارزشها قدم بگذاریم، نیروی دیگری ما را از آن باز می دارد.

پیشگامان از لغت و مفهومش پیداست که گام یعنی قدم و پیش یعنی جلوی قدم که بعضی ها گام برمی دارند ولی بعضی ها پیشگامان هستند یعنی جلوی آنها قرار دارند یا مثل آهنگ حرکت که بعضی ها پیش آهنگ هستند و جلوی آهنگ حرکت، قرار دارند. در سیستم کائنات و طبیعت همیشه پیشگامانی به صور مختلف و شکلهای گوناگون بوده اند، هستند و می آیند که قوانین و اصول درست زندگی را برای ما مطرح بکنند و هر کس که جزء پیشگامان باشد نمی توانیم بگوییم حتماً جزء انبیاء و اولیاء است.. پیشگامان ممکن است در رده های متعدد و در سطوح مختلف باشند مثل پیشگامانی در قسمت علوم مثل ادیسون و... ، در قسمت طب مثل ابوعلی سینا، دانشمندی به نام کخ و...، در قسمت زیست مثل لویی پاستورو...، در قسمت نجوم مثل ابوریحان، گالیله و...، در قسمت فیزیک مثل آلبرت انیشتین، نیوتن و...، در قسمت موسیقی مثل بتهوون، موتزارت و...، در قسمت ادبیات مثل مولانا، حافظ، شکسپیر و... پس ما در تمام سطوح، پیشگامانی داشته ایم که یک قسمت بسیار عظیم در قسمت شناخت و تکامل انسان، مربوط به انبیاء و اولیاء است.

جالب این است که همانطوری که پیشگامان تمام سعی و تلاششان این بوده که انسان را هدایت بکنند و انسان را بسازند یک گروهی هم هستند که درست در جهت مخالف هستند و می خواهند در انسان تخریب ایجاد بکنند.. یعنی پیشگامانی داریم که دائماً در جهت خوبی ها و نیکی ها در حرکتند و پیشگامانی هم هستند که دائماً در حال از بین بردن این خوبی ها هستند و اینها ممکن است در لباسهای مختلف باشند.. یعنی کسانی هستند که بظاهر پیشگام در جهت علم و نیکی هستند ولی در جهت تخریب حرکت می کنند، مثلاً فرض کنید یک بیماری ای است که قابل درمان است ولی کسانی هستند که نمی خواهند این بیماری درمان شود چون می خواهند بیماران مستمر از داروهای اینها استفاده بکنند یعنی اینها همیشه تولید بکنند و بیماران همیشه مصرف بکنند!! یا مثلاً در جنگ جهانی دوم همه بظاهر می خواستند در جهت پیروزی و خوشبختی انسانها حرکت بکنند ولی در نهایت باعث از بین رفتن بیش از ۲۰ میلیون نفر انسان بی گناه شدند!

بعضی وقتها ما در جهت نیکی ها و خوبی ها هستیم ولی نیروهایی هستند که ما را از آن باز می دارند.. مثلاً شما در سفر تدریجی و درمان اعتیاد هستید ولی دوستتان نمی خواهد شما به درمان برسید و می خواهد شما را دومرتبه به دوران مصرف برگرداند.. حالا این دوست ممکن است حتی هم لژیونی شما باشد بخاطر همین می گوییم مثلاً دو تا خواهر نمی توانند در یک لژیون باشند چون اگر یکی در حال سقوط بود دیگری هم با آن سقوط نکند منظورم این است که هر کسی در هر حد و اندازه ای باشد و در مسیر مثبت حرکت بکند همیشه یک نیروی مخالفی در مقابل آن وجود دارد.

 

استاد: مسئله نیرو و توان مطرح است اگر ما و دوستان گفتند که مدرسه همیشه بوده مثل این که شما امروز، خود هستید و اگر روزی نباشید تصویر شما هست و خواهد بود.

یکی از مسائلی که اینجا در بحث پیشگامان مطرح می شود مسئله "آکادمی" است که دارد مطرح می کند که ما باید برای مسئله اعتیاد حتماً اقدام به ایجاد یک آکادمی بکنیم یعنی تمام اعضای کنگره60، چه سفر اولی چه سفر دومی چه همسفر چه تحصیلکرده چه بی سواد چه پولدار چه بی پول، این وظیفه و تکلیف بر گردن آنهایی است که می خواهند و می فهمند و باید این دانشگاه و آکادمی ایجاد شود برای این که ما به علم واقعی نزدیک شویم که مبحث اولش اعتیاد است چون درمان اعتیاد در سطح جهانی کاملاً در مسیر غلطی در حال حرکت است و در بعضی علوم مثل علوم انسانی هم همینطور است ما باید آکادمی داشته باشیم که بیاید انسان را کاملاً آنالیز بکند و انسان و آنچه را که ضد انسان است و انسان را تخریب می کند بشناسد ما موقعی که سلول را شناختیم میکروب را هم می شناسیم..

مسیری که در جهان برای درمان اعتیاد استفاده می شود مسیری است که به نتیجه نمی رسد.. قطع مصرف می کنند ولی به تعادل لازم نمی رسند برای بیماریها هم همینطور.. مقدار درمان انسان در مقابل بیماریها مساوی است با مقدار شناخت انسان از این موجود. هر قدر ما انسان را بشناسیم همان قدر هم می توانیم درمانش بکنیم و هر قدر این شناخت عمیق تر باشد درمان ما هم عمیق تر می شود.. دستگاهی درست می شود برای این که از مغز انسان عکسبرداری بکند و کلی هم قیمتش است ولی چطور شده که این تخریب، این تومور در مغز ایجاد شده را نمی دانند! دستگاهی یا چیزی که تشخیص بدهد چرا این غده خودش را درمان نمی کند وجود ندارد و دلیلش این است که ما انسان، تاریخ انسان، صور پنهان انسان، خدا و جهان قبل از مرگ و بعد از مرگ را حذف کرده ایم. وقتی ما دیدگاه الهی را از بین برده ایم و می گوییم غیر از ما هیچ موجودی در هستی وجود ندارد و تنها چیزی وجود دارد که ما آن را می بینیم! بنابراین این شده است انبوهی از بیماریهایی که غیر قابل درمان است و این شده است که ما الان در این نقطه قرار گرفته ایم و این داستان همیشه ادامه دارد.. بنابراین ما باید این دانشگاه را درست بکنیم، ۲۰ سال است که ما راه درمان اعتیاد را پیدا کرده ایم و در این روند درمان، خیلی از بیماریهای بچه ها نیز خوب شده است. این دانشگاه باید دانشگاه بین المللی و به زبان انگلیسی باشد.. به زبانی که تمام مردم دنیا آن را بفهمند.

استاد: این برای تمام مکانهای گذشته و ارزش نگهداری در آرشیو را دارند و موجود است.

آنچه قبل از روز ازل و بعد از روز ازل و آنچه در سیستم طبیعت، کائنات و حیات بوده همه در آرشیو موجود است و حفظ و نگهداری می شود که همان لوح محفوظ است.

استاد: قدرت و توانایی برای ما در گذشته های بسیار دور بوده و اکنون نیز هست و علل از بین رفتن یک یک آنها بدست انسانهای خبیث به جهت این که خود توانایی استفاده از آنها را نداشتند و یا برای کسب قدرت بیشتر.. این در شما ایجاد توانایی می نماید که در گذشته بوده و هستید و خواهید بود. این ادامه حیات برای این است که کسب انرژی و توان بیابید نه برای خود بلکه برای ادامه هدف.. حال که شرایط بگونه ای خوب است و از آن انسانهای خبیث شمارشی به عبارتی نمایان نمی شود و اگر باشند در صور پنهان خود مخفی هستند و چیز دیگری که ما داریم با تمام وجود، جهان در حال بهبود است از تواناییها و امکانات موجود برای احیای این انرژی و ارتباط بهره مند بشوید. شما را با آنچه انجام می دهید و با آنچه برای مثال مجریان انجام می دهند کاملاً عملتان متفاوت است.

جهان بصورتی حرکت می کند که انسانهای مثبت و نیکو خیلی خیلی بیشتر شده اند.. در کل که ما بنگریم نیروهای خبیث و منفی پنهان هستند و آشکار نمی توانند کارشان را بکنند و در مخفیگاهها هستند. الان انسان نسبت به زمانهای گذشته در بهترین شرایط ممکن قرار دارد.. نواقص و کمبودهایی در علم پزشکی وجود دارد ولی در بعضی قسمتها هم این علم واقعاً شاهکار کرده است در بعضی از بیماریها چون قسمت صور پنهان انسان نادیده گرفته شده موفقیتی بدست نیامده ولی از جهت دیگر از خیلی مرگ و میرها جلوگیری کرده است مثل پیدا کردن درمان آبله، سرخجه، وبا، حصبه و... الان دیگر اجازه نمی دهند هر کسی هر کاری که دلش خواست انجام بدهد و انسان بطرف نیکی پیش رفته است.. اگر یک پلیس نژاد پرست امریکایی یک سیاه پوست را بیخودی کتک بزند یا با گلوله او را بکشد چند دقیقه بعد فیلم و عکسش در فضای مجازی پخش شده و همه دنیا خبردار می شوند. درست است الان انسانهای زیادی در اثر حملات تروریستی کشته می شوند ولی اینطور هم نیست که مثل زمانهای قدیم کسانی مثل هیتلر، استالین و... بیایند و آشکار دست به قتل عام مردم بزنند و میلیونها نفر را بکشند و جلوی این دیکتاتورها در سطح جهانی گرفته شده است. پس نگاه بکنیم می بینیم انسان در جهت مثبت دارد حرکت می کند و نیروهای منفی روز به روز در حال کاهش هستند و این موضوع فقط یک علت دارد و آن فهم، دانایی و آگاهی انسانهاست یعنی در طول زمان ذره ذره انسانها از آن جهل و نادانی فاصله گرفته اند و رو به پیشرفت هستند


تهیه و تنظیم :محمد حیدری لژیون ۲۴
طبقه بندی: سی دی های مهندس دژاکام و امین دژاکام،
برچسب ها: درمان اعتیاد، سی دی پیشگامان از‌مهندس دژاکام، متن کامل سی دی های کنگره ۶۰، وب لژیون اقای فریدون جنابی،

تاریخ : چهارشنبه 1 شهریور 1396 | 09:50 ب.ظ | نویسنده : لژیون کمک راهنما جنابی | نظرات

مجتبی
یکشنبه 5 شهریور 1396 09:56 ق.ظ
خداقوت محمد جان خیلی خوب بود. در صورت امکان خلاصه و برداشت از سی دی را بنویسید بنظرم بهتر باشه.
موفق و موئد باشید.
پاسخ لژیون کمک راهنما جنابی: سلام . ممنون از نظر شما
فریدون جنابی
پنجشنبه 2 شهریور 1396 03:08 ب.ظ
بااحترام...همیشه سی دی های جناب مهندس هاوی نکات عمیق و اساسی و پایه ایست که بایستی روی آنها تعقل و تفکر نمود مثلا این نبرد درون و بیرون نتیجه اش در نهایت برای انسان سازندگی بهمرا میاورد . انسانهای خوب ازدیاد و برعکس انسان بد کم خواهد شد ....یاعلی
پاسخ لژیون کمک راهنما جنابی: سلام به استاد عزیزم . کامل درست میفرمایید .
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

  • paper | چاله | قدس