تبلیغات
درمان اعتیاد وب لژیون آقای فریدون جنابی - جلسات هفتگی لژیون۲۴(موضوع:برداشت از سی دی خدا)
امروز یکشنبه مورخ ۹۶/۰۶/۱۲ کارگاه آموزشی کنگره۶۰ در لژیون ۲۴ با موضوع (برداشت از سی دی خدا)و با کمک راهنمایی آقای فریدون جنابی و نگهبانی مسافر محمد حیدری و دبیری آقای حسن مددپور راس ساعت۶.۳۰ آغاز به کار نمود و اعضای لژیون مشارکت نمودند .

به نام قدرت مطلق الله

سلام دوستان محمد هستم یک مسافر و نگهبان جلسه:
قبل شروع هر چیز از شر بزرگترین دشمن خودمان که جهل و ناآگاهی خودمان است به قدرت مطلق پناه میبریم و او میخواهیم که ما را از تاریکی به روشنایی رهنمود بدهد.
موضوع بحث امروز سی دی خدا هست که جناب مهندس در مورد حقیقت طلبی و خداوند صحبت میکند که همه این تفاسیر به نوعی تمثیل است تا ما بهتر درک بکنیم که خدا چه هست و کجا هست و‌ هدف ما چیست که این مثال ها از خود کنگره شروع میشود.

استاد در ابتدا می فرمایند در مواجهه با فردی که دعوی عشق به خداوند میکرد متوجه مسائلی شده که در ادامه به آن می پردازیم .
در کنگره 60 نمی توان بخشی را قبول و بخشی دیگر را نفی کرد مثلا وقتی پدر خانواده را دوست می داریم همه اعضا باید برایمان مورد قبول و دوست داشتنی باشند .
اگر کسی دعوی حقیقت جویی و حق طلبی دارد ابتدا باید ماهیت حقیقت را بفهمد مثل اینکه قدم اول در کنگره 60 فهمیدن صورت مساله است بعضی می گویند بدنبال حقیقتند ولی هنوز صورت مساله را نمی دانند ...


مثل صورت مساله اعتیاد که در کنگره شکافته شد و تازه فهمیدند اعتیاد بیماری است و قابل درمان در ضمن همه چیز در آموزشها بصورت تمثیل می آید ولی بسیاری از مردم در تمثیل ها گرفتار شده اند.
 مثلا میگویند: قامت یار همچون سرو است و این انسان هنوز درگیر سرو شده و از قامت یار غافل ...
ابتدا باید بدانیم حقیقت چیست آیا ما تنها بدنبال حقیقتیم یا در پی حاجتی در راه حقیقت پای نهاده ایم حاجتی که شیطان هم میتواند آنرا روا کند باید بدانیم کدام را میخواهیم خواسته یا خدا ،اگر حقیقت به زیان ورنجش ما باشد آیا باز هم بدنبال حقیقتیم و یا طغیان می کنیم؟
چه بسیار انسانهای مبارز و حقیقت طلب که تا به دشواری برخورد کردند سرکش شدند و تا به آزمایش رسیدند طغیان کرده و از راه حق منحرف شدند و ضد حق شدند موضوع این جلسه خلوص نیت است یعنی دعوی حق طلبی داشتن راحت است ولی باید ابتدا ماهیت خواسته ام را بشناسم سپس ببینم آیا خدا را می خواهم یا اینکه او را سپر آمال و آرزوهایم کرده ام باید تفکر کنم در این مزرعه که اربابش خداوند است و هر موجودی در راه تعالی مزرعه در کوشش و تولید است من بجز مصرف کردن و بهرمند شدن چه عوایدی برای این مزرعه دارم در راه حق باید تمام و کمال بنده و تسلیم بود ...

در این آموزش در خصوص نگهداری و محصور نمودن ذهن، استاد فرموده اند مسائل آزار دهنده را از خود دور کنیم دشواریها برای همه هست و همیشه وجود دارد در انجام کارها و عبور از این دشواریها ،آنکه غذای لذیذ می خواهد باید صبوری نماید و به جویبارها نیز توجه لازم را داشته باشیم که اگر جویبار پر آب نباشد دشت خشک می شود و این جویبار را با آموزش و حمایت مالی باید پر آب نگاه داشت و آنکه بی عمل و به دور از تزکیه باشد از گردانه خارج می شود و باید مثبت اندیش باشیم .
استاد در این سی دی با کنایه و به صورت تلویحی خصوصیات مسافر را بیان می کنند :
۱. شناختن حقیقت (کنگره) 
۲.پذیرفتن حقیقت باخلوص نیت(اعتیاد بیماریست و قابل درمان)
۳. تسلیم بودن(درمقابل راهنما)
۴. پذیرفتن تمام و کمال مجموعه و نه بخشی از مجموعه 
۵. صبوری کردن 
اینها مواردی است که یک دل حقیقت جو و یک مسافر باید رعایت کند تا به نتیجه مطلوب برسد.
جلسه با سخنان استاد و نگهبان جلسه و مشارکت اعضای لژیون به پایان رسید و در آخر با خواندن دعای کنگره۶۰ این جلسه را مستحکم تر نمودند.

تایپ:حسن مددپور
تهیه و تنظیم:محمد حیدری لژیون۲۴

طبقه بندی: مباحث هفتگی لژیون،
برچسب ها: برداشت از سی دی خدا، کنگره ۶۰، سی دی های مهندس دژاکام، لژیون ۲۴‌شعبه شاداباد، درمان اعتیاد،

تاریخ : یکشنبه 12 شهریور 1396 | 07:00 ب.ظ | نویسنده : لژیون کمک راهنما جنابی | نظرات

فریدون جنابی
دوشنبه 13 شهریور 1396 02:24 ب.ظ
بااحترام....خیلی خوب مهدی عزیز و عزیزان دیگر این را میدانیم که انگشت راهنما در کنگره اشاره به راه و مسیر و زیبایی ها و نازیبایی ها این سفر دارد .خود انگشت مهم نیست خواست من و شما مهم و سرنوشت ساز می باشد ...یاعلی
محمد
دوشنبه 13 شهریور 1396 03:08 ق.ظ
سلام به استاد عزیزم تشکر میکنم از شما و آموزش های صحیح که به ما انتقال میدهید
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

  • paper | چاله | قدس